Ręcznik plażowy - jaki wybrać?

 

Często kontaktujecie się z nami w sprawie pomocy w wyborze ręcznika na plażę, pojawiają się pytania: czy dobrze chłonnie wodę? Czy jest gruby? Czy zajmuje mało miejsca?

W naszym sklepie mamy bardzo duży wybór ręczników plażowych, wszystkie pochodzą z fabryki w Hiszpanii, która specjalizuje się w produkcji ręczników na plażę.

Ręczniki można podzielić na kilka rodzajów:

  1. Ręcznik plażowy bawełniany frotte – najlepiej znany wszystkim ręcznik, taki klasyk, zrobiony z tzw. frotte (pętelki dwustronnie) dobrze chłonnie wodę, jest miękki przeważnie w rozmiarze 100x170 czyli wygodny dla jednej dorosłej osoby. W walizce zajmie podobną do dużego łazienkowego ręcznika ilość miejsca.
  2. Ręcznik plażowy z bawełny egipskiej – podobny na pierwszy rzut oka do ręcznika z punktu 1, podstawowa różnica to rodzaj bawełny – tu mamy do czynienia ze 100% bawełną egipską, która jest trochę bardziej miękka, ponadto ręczniki są z jednej strony frotte a druga strona to tzw. welur (przycięte pętelki), które w użyciu lepiej chłoną wodę i są bardziej miękkie.W tej grupie mamy nietypowy rozmiar ręcznika plażowego - dwuosobowy - najczęściej o wymiarach 150x175. Ten podwójny, duży ręcznik plażowy z pewnością będzie wyróżniał się na każdej plaży. Wszystkie modele są bardzo kolorowe, wesołe z hiszpańskim temperamentem…..
  3. Ręcznik plażowy typu FOUTA – wykonany z polycottonu (60% bawełna, 40 % poliester) na jego końcach niewielkie frędzle trochę przypominające lekki pled. Jest to miękki, wygodny ręcznik plażowy zajmujący niewielką ilość miejsca w torbie podróżnej, uda się go zmieścić do większej damskiej torebki. Szybko schnie, jest relatywnie cienki, rozmiar dla jednej osoby ok. 150-160x90 cm (to nie jest ręcznik frotte).
  4. Pareo - Mandala -narzuta na plażę – ręcznik wykonany ze 100% bawełny. Grubością oraz rodzajem tkaniny przypomina tradycyjne bawełniane prześcieradło. Wykonane w manufakturze, proces farbowania odbywa się ręcznie (to nie jest dobrze znany nam druk cyfrowy, a tkanina może mieć niewielkie niedoskonałości biorąc pod uwagę sposób nałożenia farby). Jego ogromną zaletą jest wielkość (210x230 cm), pomieści nawet kilka osób, a po złożeniu zajmuje mało miejsca. Wygodne rozwiązanie gdy idziemy grupą do parku, czy chcemy zarezerwować sobie dużo miejsca na plaży.