Dlaczego lubimy koce kaszmirowe?

 

Wraz  z nadejściem chłodnych jesiennych dni nasza uwaga skupia się na  szukaniu nowych sposobów aby się ogrzać. Ubieramy ciepłe skarpetki, swetry, wypijamy ciepłą herbatę, jednak to nie wystarcza.

Jednym z najlepszych sposobów na utrzymanie ciepła jest miękki wełniany pled lub koc. Dzięki ogromnej różnorodności koców i pledów  do wyboru,  znalezienie odpowiedniego dla Ciebie i Twojego domu może być dużym wyzwaniem.

Przedmiotem wielu rozważań  jest zastanowienie się jaki rodzaj wełny wybrać, aby koc spełniał nasze wymagania?

Często otrzymujemy pytania:  które koce wełniane są najcieplejsze?  Z jakiej wełny koce są najgrubsze?  Które koce wełniane nie gryzą?  Jakie koce wełniane będą najlepsze na prezent?

Jednym z częstych wyborów okazują się koce z kaszmirem, które powstały z dwóch  bardzo luksusowych rodzajów wełny: kaszmiru i wełny merino – to idealne koce i pledy wełniane.

Koce kaszmirowe: najważniejsze cechy i właściwości:

Kaszmir to wyjątkowa i jednocześnie  luksusowa wełna.  Niekłujący, cudownie miękki i ciepły kaszmir jest wskazany dla osób o wrażliwej skórze. Wełna kaszmirowa ma doskonałe właściwości izolacyjne, to naturalna tkanina, która zapewni ciepło gdy jest nam zimno oraz zapobiegnie przegrzaniu gdy temperatura wzrasta. Dzięki temu nadaje się  na bardzo chłodny jesienny wieczór oraz na  chłodniejszy letni dzień.  Kaszmirowe koce są lekkie, przyjemnie się nimi okrywa, można się nimi otulić jak szalem.  Koce kaszmirowe zapewnią nam przytulność i sprawią, że poczujemy się luksusowo.

 

O zaletach wełny merino  możecie przeczytać w innym  naszym wpisie:

https://koceipledy.pl/blog/koce-z-welny-merynosa.html